Metin Yılmazlar
 • Selim Demir
  Selim Demir
  2 hafta önce

  Bence çok mantıklı kargoculukta aşırı bir hızlanma olur.

 • Hasan Ustagul
  Hasan Ustagul
  3 hafta önce

  Tabiki harika bir düşünce.. Bunu Amerika da Amazon ve Google zaten kısıtlı olarak deniyor...ancak bildiğiniz gibi drone kullanım amaçları ve hareket sahaları güvenlik gerekçeleri ile yasa ile kısıtlanmıştır. Bu nedenle özel bir şirkete istediği her adrese bir drone gönderebilme izni ancak devletin bu konuda çok sıkı kontrolü ile mümkündür. İzin verilme şansının çok düşük olduğunu düşünüyorum.

  • Metin Yılmazlar
   Metin Yılmazlar
   2 hafta önce

   Amazon da veya Google da olması birşey değiştirmez. Sizin dediğiniz başka ülkelerde insansız hava araçları var biz neden üretelim demek gibi birşey. Burda hem devlet kazançlı çıkar hem ben kazançlı çıkarım. Devlet burda kendi para döngüsünün önünü kesicek birşey yapmaz.

  • Selim Demir
   Selim Demir
   2 hafta önce

   Eğer devlet ile iş birliği yaparsa tüm izinleri kolay bir şekilde alır.

 • Metin Yılmazlar
  Metin Yılmazlar
  3 hafta önce

  Yapacağımız uygulama sayesinde biz haritadan hangi noktayı seçersek drone da o noktayı gitmeye başlıyor. Bir binanın önüne geldiğinde yapacağımız kamera uygulaması sayesinde pencereleri sayarak kaçıncı kat olduğunu anlıyor. Drone şubeden gittiği anda müşteriye "Kargonuz yola çıkmıştır. Şifreniz: 1234" diye mesaj gidiyor. Bu şifre adrese geldiğinde dronenun altında bulunan bölmeden şifreyi yazarak kargoyu teslim almasını sağlıyor. Dronelar şarjları azaldığında şubelerde yedek bataryalar ile değiştiriliyor. Bunu ilk olarak sadece İstanbul içinde yapmayı planlıyoruz.Girişimci Gazetesi Logo
Girişimci Gazetesi Logo


© GMT 2019. Tüm Hakları Saklıdır.